Petak, 17. Maja 2024.

Kraljevi prokockali dva gola prednosti: Ubjedljiv poraz Real Madrida od Sociedada

Fudbaleri Real Madrida poražani su u okviru drugog kola Španjolske Primere na gostovanju kod ekipe Real Sociedada.

Madrižani su dobro otvorili utakmicu i sa dva rana pogodka u 5. minuti preko Ramosa koji je pogodio za 1:0, i golom Balea iz 11. minute činilo se kako je Real Madrid na pragu jedne rutinske pobjede.

Nadu da izbjegnu poraz domaćoj ekipi u 35. minuti donosi Martinez, da bi pred četiri minute pred kraj prvog poluvremena Zurutuza poravnao rezultat na 2:2.

U nastavku susreta fudbaleri Sociedada nastavili su sa ofanzivnom igrom što im se u potpunosti isplatilo. Svojim drugom golom na utakmici Zurutuza dovodi svoju ekipu do prednosti od 3:2, da bi sve dileme oko pobjednika otklonio Vela 15. minuta prije kraja utakmice koji je postigao četvrti gol za Sociedad i tako postavio konačan rezultat 4:2.

Prva na tabeli je Barcelona koja je danas minimalnim rezultatom 1:0 slavila na gostovanju kod ekipe Villarreala. Strijelac jedinog gola bio je Ramirez u 82. minuti. (Tuzlanski.ba)