Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Kosovo: Priština slavi plasman Albanije na EURO 2016

Nakon što se fudbalska reprezentacija Alabanije pobjedom nad Armenijom (0:3) prvi put u istoriji direktno plasirala na EURO naredne godine, i u Prištini je počelo slavlje, prenosi Anadolu Agency.

Odmah po okončanju utakmice koja je igrala u Armeniji, nekoliko hiljada navijača albanske reprezentacije odjevenih u crveno-crno (boje albanske zastave), sa zastavama Albanije u rukama, vuvuzelama i vatrometom počelo je proslavu pobjede Albanije.

• albanci
  • Napadačka taktika 4-3-3 italijanskog trenera De Biasija rezultirala je ubjedljivom pobjedom Albanije i plasmanom na EURO 2016 u Francuskoj, sa druge pozicije u Grupi I, iza prve Portugalije.

Dva gola su postignuta u prvom poluvremenu, autogol Hovhannisyana u 10. i Berata Gjimshitija u 23. minuti, dok je treći gol postigao Armando Sadiku u 76. minuti.