Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Kapiten Demirović sjajno asistirao protiv Bayerna

Bayern je u Minhenu u meču drugog kola njemačke Bundeslige bez većih problema savladao Augsburg rezultatom 3:1.

Naš Ermedin Demirović (25) odigrao je cijelu utakmicu za Augsburg, nosio kapitensku traku i asistirao za jedini gol svog tima.

Ekipa Bayerna je povela u 32. minuti autogolom Udokhaija.

Igrala se 40. minuta kada je Kane iz penala udvostručio prednost.

U nastavku meča Bayern je stigao do još jednog gola, a strijelac je u 69. minuti ponovio bio Kane.

Počasni gol za goste postigao je Beljo u 86. minuti nakon asistencije Demirovića.

Ermedin je kroz noge provukao loptu jednom igraču Bayerna te asistirao Belji za gol.

Bila je ovo druga asistencija Ermedina u sezoni.

Bayern poslije dva odigrana kola ima maksimalnih šest bodova, dok je Augsburg osvojio bod.

Momčad Bayerna u narednom kolu gostuje Borussiji M'Gladbach, a Augsburg će igrati protiv Bochuma.