Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Jakirović s Dinamom slavio pobjedu protiv svog bivšeg kluba

Fudbaleri Dinamo Zagreba pobijedili su Rijeku u 6. kolu SuperSport HNL-a sa 2:1.

Sergej Jakirović je tako predvodio svoju novu ekipu do trijumfa protiv svog doskorašnjeg tima.

Dinamo je poveo golom Marka Bulata u 37. minuti nakon dodavanja novog kapitena Brune Petkovića. Prethodno je “Modrima” poništen gol Stefana Ristovskog.

Tim sa Maksimira je udvostručio prednost u 84. minuti nakon penala Brune Petkovića, a poraz Rijeke ublažio je sjajnim golom iz sobodnog udarca Marko Pašalić u 89. minuti.

Predsjednik Rijeke održao je riječ, duel protiv Dinama nije želio pratiti iz loža nego je posmatrao sa tribina.

Ovo je bio drugi trijumf “Modrih” u HNL-u ove sezone, dok je Rijeka upisala drugi poraz.

Dinamov strijelac Bulat nakon utakmice otkrio: “Pobjedu posvećujemo treneru Jakiroviću. Znamo koliko mu je teško.”

Nakon susreta oglasio se i trener Dinama:

“Zvižduci su klasični nogometni folklor. Čestitke igračima na pobjedi, kontrolisali smo cijeli susret. Nisam očekivao ovako nisku Rijeku, nije to bilo lako probiti, ali pobjeda je u potpunosti zaslužena. Našli smo način za ugroziti Rijeku dobrom kombinatorikom”, rekao je Jakirović.