Srijeda, 1. Maja 2024.

Inter slavio teže od očekivanog: U samom finišu susreta Džeko pogodio za pobjedu

Fudbaleri Intera odigrali su protiv Venezije meč 23. kola Serije A i slavili teže od očekivanog rezultatom 2:1.

Gosti su u 19. minuti uspjeli da šokiraju aktuelnog prvaka Italije jer su uspjeli da povedu sa 1:0 kada je Henry zatresao mrežu Intera. U 40. minuti izjednačio je Barrela.

Od prve minute večeras igrau je ponovo i Edin Džeko koji je na startu utakmice imao dobru šansu, ali je golman Venezije to odbranio. Inter je imao svoje prilike ali nije uspio doći do vodstva. U 90. minuti susreta Džeko izuzetno reaguje na ubačaj i loptu glavom posprema u mrežu za 2:1 na Meazzi i izuzetno vrijednu pobjedu kojom se Inter učvrstio na liderskoj poziciji.

Zanimljivo da se na tribinama stadiona u Milanu nalazio i selektor naše reprezentacije Ivaylo Petev koji je iskoristio priliku da prati Džeku na današnjoj utakmici.