Subota, 18. Maja 2024.

Holanđani slavili protiv Meksika, izborili četvrtfinale! (VIDEO)

Treću utakmicu osmine finala Svjetskog prvenstva odigrale su reprezentacije Holandije i Meksika

Meksiko je poveo početkom drugog poluvremena kada je Giovani Dos Santos zabio pogodak za 0-1 na Estadio Castelao stadionu. Nakon postignutog gola Meksiko se uspješno branio sve do pred sami kraj susreta kada Wesley Sneijder izjednačava rezultat na 1-1.

• snajder-holandija33
  • Kada su svi pomislili da će se igrati produžeci, sudija dosuđuje kazneni udarac za Holandiju a Klaas Jan Huntelaar uspješno je izveo jedanaesterac u 92. minuti te Holandiju odveo među osam najboljih. Konačan rezultat na Estadio Castelao stadionu je 2-1.

Holandija će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Kostarika – Grčka. (Tuzlanski.ba)

Ključne riječi: , , , ,