Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Haos na terenu: Navijači prekinuli veliki evropski derbi

Okršaj Ajaxa s Feyenoordom u derbiju nizozemskog nogometnog prvenstva šokantno je prekinut kod vodstva gostiju od 3:0 u Johan Cruyff Areni.

Sudac je odlučio prekinuti derbi u Amsterdamu nakon što su bijesni navijači počeli bacati baklje na teren, prenose agencije.

Feyenoord je nakon 37. minuta vodio s tri pogotka prednosti, dok je igra domaćeg Ajaxa bila u raspadu.

Navijači su pokušali već tada zaustaviti meč, zabilježena su tri slučaja bacanja predmeta na teren, uključujući baklje.

Utakmica je isprva prekinuta na kraju prvog poluvremena, ali je zatim nastavljena što je dovelo do devet minuta sudačke nadoknade.

Međutim, nevolje su se nastavile u drugom poluvremenu. Utakmica se nastavila do 55. minute prije nego što je odlučeno da će se definitivno prekinuti nakon što su bačene nove baklje.

Nije jasno kada će se ponoviti preostalih 45 minuta. Eventualni poraz ekipe Ajaxa ostavio bi ih na dnu tabele nakon užasnog početka Eredivisie sezone.

Ajax trenutno zaostaje 10 bodova za vodećim PSV-om nakon samo pet utakmica u novoj sezoni.