Četvrtak, 2. Maja 2024.

Fudbaleri splitskog Hajduka osvajači Kupa Hrvatske

Fudbaleri splitskog Hajduka osvojili su Kup Hrvatske, sedmi u klupskoj historiji i prvi još od 2013. godine, javlja Anadolu Agency (AA).

Na svom stadionu ”Poljud” u ”paklenoj” atmosferi večeras su pobijedili Rijeku, rezultatom 3:1.

Poveli su gosti pogotkom Josipa Drmića u 13, a devet minuta kasnije izjednačio je Portugalac Ferro. Bolju igru Hajduk je krunisao već u 36. minutu, kada je preokret rezultata donio lijevi bek Dario Melnjak. Isti igrač gol Riječana pogodio je i u 56. minutu za 3:1, ispostavit će se konačan rezultat meča.

Od ranije poznato je kako je prvak Hrvatske u danas završenoj sezoni Dinamo, a osim tima iz Zagreba i pobjednika Kupa Hajduka, ovu zemlju u UEFA-inim takmičenjima naredne sezone predstavljat će i Osijek te Rijeka.

Popularno zvani ”modri” igrat će u kvalifikacijama Lige prvaka, dok će Hajduk, Rijeka i Osijek u kvalifikacije za Konfederacijsku ligu.