Ponedjeljak, 20. Maja 2024.

Fudbaleri Slobode poraženi na Koševu, Sarajevo novi prvak BiH (FOTO)

Pobjedom nad ekipom Slobode rezultatom 3:1 u posljednjem Kolu BHT Premijer lige BiH, ekipa FK Sarajeva danas je osvojila naslov prvaka Bosne i Hercegovine. Bordo tim je nakon osam godina osvojio naslov prvaka države.

Nakon vodstva Sarajeva od 2:0 golovima Leona Benke i Krste Velkoskog. Ponajbolji fudbaler Slobode Zajko Zeba majstorski je pogodio u 30. minuti i na taj način umanjo prednost FK Sarajeva na 2:1.

• sarajevo-sloboda-kosevo (3)
  • Bivši igrač Željezničara nakon kratkog dodavanja nekoliko metara držao je loptu u svom posjedu onda preciznim udarcem pogodio s dvadesetak metara mrežu gola Sarajeva.

• sarajevo-sloboda-kosevo (5)
  • Znatno slabijeg tempa  bilo je drugo poluvrijeme, što je više odgovaralo domaćinu, koji je čuvao prednost. Titulu je Sarajevu ovjerio Nemanja Bilbija, koji je u 78. minuti sjajno pogodio na ubačaj s lijeve strane. Mladost i Zvijezda kao posljednje dvije ekipe ispadaju iz lige. (Tuzlanski.ba)