Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Fener stigao do pobjede u 93. minuti, Džeko i Krunić odigrali cijeli meč

U okviru 22. kola turske Superlige Fenerbahce je savladao Basaksehir sa 1:0, a jedini gol postigao je Michy Batshuayi u 93. minuti iz penala.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli pogotke. Džeko je ima dvije dobre prilike, ali je oba puta iskusni Babacan sjajno branio.

U finišu prvog dijela domaći su ostali bez igrača jer je Joao dobio crveni karton.

Jedini gol viđen je u 93. minuti meča. Defanzivac Basaksehira je igrao rukom, a siguran sa 11 metara bio je Michy Batshuayi.

Džeko je u 98. minuti pogodio stativu.

Edin Džeko je ubilježio svoj 27. nastup. Za današnji nastup ocijenjen je sa 8.3.

Rade Krunić je odigrao treći meč za Fener, a dobio je ocjenu 7.5.

Fenerbahce je prvi na tabeli sa 56 bodova, tri više od Galatasaraya. Galata svoj meč igra sutra protiv fenjeraša Istanbulspora.

U narednom kolu Fener dočekuje Ankaragucu. Meč se igra u nedjelju od 19:00 sati.