Petak, 3. Maja 2024.

Fener bez Džeke slavio u ludoj utakmici, sudije stadion napustile u pratnji policije

Kayseri je u duelu 17. kola turske Superlige poražen na svom terenu od Fenerbahcea rezultatom 3:4.

Fener je do bitne pobjede stigao bez našeg Edina Džeke (37) koji je propustio večerašnji meč zbog lakše povrede.

Ekipa Fenera je povela u osmoj minuti golom Undera, da bi Batshuayi u 40. minuti udvostručio vodstvo.

Domaći su u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena smanjili na 1:2 golom Kemena.

Batshuayi u 50. minuti postiže treći gol za Fener, a šest minuta kasnije Kayseri zabija novi pogodak preko Thiama.

Igrala se 73. minuta kada je Cardoso pogodio za 3:3, ali večeras raspoloženi Batshuayi u 79. minuti trese mrežu nemoćnog golmana Kayserija i donosi trijumf Feneru.

Batshuayi je u večerašnjem dvoboju mijenjao Edina Džeku u vrhu napada tima iz Istanbula.

Inače, Fenerbahce je utakmicu okončao sa čak dva igrača manje jer su Fred i Yandas duboko u sudijskoj nadoknadi zaradili crvene kartone. Obojica neće igrati za vikend u velikom derbiju protiv Galate.

Spomenimo da su sudije stadion u Kayseriju napustile u pratnji policije.

Fenerbahce je lider u Turskoj sa 43 boda, dok je Kayseri na trećoj poziciji sa 29 osvojenih bodova.