Petak, 3. Maja 2024.

Feđa Dudić nastavio dominirati u Srbiji, ostvario je 18. pobjedu sa Radničkim

Radnički Kragujevac, koji sa klupe predvodi naš Feđa Dudić (41), nastavio je sa fenomenalnim igrama u Superligi Srbije.

Radnički je danas u meču doigravanja za šampiona Srbije nakon velikog preokreta savladao Čukarički sa 4:3.

Gluščević je u šestoj minuti doveo Radnički u prednost, da bi gosti preokrenuli rezultat u svoju korist golovima Adžića iz 13. i Mella iz 15. minute.

Igrala se 29. minuta kada je Ortiz pogodio za 2:2.

Fantastično prvo poluvrijeme okončano je drugim pogotkom Mella u 43. minuti, a trećim za Čukarički.

Ipak, izabranici Feđe Dudića su u nastavku dva puta zatresli mrežu i stigli do pobjede.

Đurić je u 56. minuti izjednačio na 3:3, a trijumf Radničkom donosi Ivelja u 82. minuti utakmice.

Dudiću je ovo bila 18. pobjeda u svim takmičenjima na klupi Radničkog. Jednom je remizirao te izgubio šest puta.

Radnički je do dolaska bh. trenera bio zadnji na tabeli, a sada je četvrti sa 53 boda i plasirao se prvi put u historiji u polufinale Kupa Srbije.

Inače, Besim Šerbečić (25) je proveo svih 90 minuta za Radnički na poziciji stopera, dok je na desnom beku cijeli meč odigrao i Mehmed Ćosić (26).

Stefan Kovač je igrao od 70. minute za Čukarički.

U narednom kolu Radnički gostuje Napretku, a Čukarički igra protiv Mladosti.