Petak, 3. Maja 2024.

Fantastični Anel Ahmedhodžić pogodio i odveo Sheffield United u Premiership

Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića (24) plasirao se u engleski Premiership.

Ekipa Sheffielda je večeras u zaostalom susretu 38. kola Championshipa pobijedila WBA sa 2:0, a jedan od junaka bio je i Anel koji je postigao drugi gol.

Mreže su mirovale nakon prvog poluvremena, a onda je Berge u 58. minuti zabio za prednost Sheffielda.

Pobjedu i plasman u Premiership potvrdio je odlični Ahmedhodžić u 76. minuti. Naš reprezentativac se sjajno snašao nakon jednog kornera i zatresao mrežu nemoćnog golmana WBA.

Anelu, koji je večeras odigrao svih 90 minuta, je ovo bio šesti gol ove sezone u dresu Sheffielda. Ukupno je odigrao 39 mečeva u svim takmičenjima te dodao dvije asistencije.

Inače, Sheffield je poslije ovog trijumfa drugi na tabeli sa 85 bodova i ima sedam bodova više od trećeg Lutona koji do kraja prvenstva ima da odigra još dva susreta.

Prva dva tima direktno idu u Premiership, pa Sheffield ima nedostižnu prednost ispred spomenutog Lutona.