Petak, 3. Maja 2024.

Evropska liga: Džeko zabio gol Ajaxu i zakazao polufinale sa Manchester Unitedom

Večeras od 21 sat igrali su se revanš susreti četvrtfinala Evropske lige. Najneizvjesnije je bilo u Rimu, gdje je Roma uspjela izboriti plasman u polufinale.

Brobbey je doveo Ajax u vodstvo protiv Rome u 49. minuti susreta a nedugo nakon toga Dušan Tadić je postigao drugi gol za goste, ali na sreću Rome poništen zbog prekršaja.

Igrao se 72. minuti utakmice kada je Edin Džeko postigao pogodak za izjednačenje 1:1. Ovaj gol je Romi značio i prolaz dalje jer su slavili u prvom meču rezultatom 2:1.

Džeki je ovo bio četvrti pogodak ove sezone u Evropskoj ligi u kojoj ima i jednu asistenciju. U Seriji A je odigrao 21 utakmicu, postigao sedam pogodaka te upisao jednu asistenciju.

U polufinalu Evropske lige igrat će upravo Manchester United i Roma i sigurno je da nas očekuje dosta uzbuđenja.