Nedjelja, 5. Maja 2024.

Evropska liga: Dnipro i Sevilla finalisti

U uzvratnim utakmicama polufinala Evrpske lige Sevilla je u gostima savladala Fiorentinu 0:2, dok je Dnipro na domaćem terenu pobjedio SSC Napoli sa 1:0. Večerašnjim pobjedama Dnipro i Sevilla su prošli u finale Evropske lige, javlja Anadolu Agency.

Budući da je pobijedila i u prvom susretu, Sevilla je večerašnjom pobjedom potvrdila apsolutnu nadmoć nad Fiorentinom. Za večerašnjih 0:2 za Sevillu su pogotke postigli Carlos Bacca u 22. minuti te Daniel Carrico u 27. minuti. Fiorentina je u 67. minuti imala šansu da se vrati u igru, no Josip Iličić je promašio iz penala.

Nakon remija u prvom susretu Dnipro je večeras na domaćem terenu na stadionu NSK Olimpiyskiy slavio sa 1:0. Pogodak je postigao Yevhen Seleznyov u 58. minuti.

Finale će se igrati na Nacionalnom stadionu u Varšavi 27. maja, a pobjednik će po prvi put u imati mogućnost direktnog učešća u Ligi prvaka slijedeće sezone.