Četvrtak, 2. Maja 2024.

Edin Džeko sa Interom u polufinalu Lige prvaka

Edin Džeko (37) sa Interom igrat će polufinale Lige prvaka i to protiv gradskog rivala Milana.

Inter je večeras u revanš duelu četvrtfinala odigrao 3:3 protiv Benfice na svom terenu, ali je prošao dalje zahvaljujući pobjedi u prvom meču od 2:0.

Edin je igrao do 76. minute za Inter, a njegova ekipa je povela u 14. minuti golom Barelle.

Gosti su do kraja prvog poluvremena poravnali na 1:1 i to preko Aursnesa u 38. minuti.

Navijači u Milanu su na novi gol čekali do 65. minute kada Martinez zabija za 2:1.

Rezervista Correa je u 78. minuti udvostručio vodstvo.

Ipak, Benfica je do kraja susreta postigla dva gola i izbjegla poraz. Strijelci su bili Silva u 86. i Musa u 95. minuti.

Inter će u prvom polufinalnom susretu gostovati Milanu 9. ili 10. maja, a revanš će se igrati 16. ili 17. maja.

U drugom polufinalnom susretu Lige prvaka sastat će se Real i Manchester City.