Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Džeko ponovo zatresao mrežu Manchester Uniteda

Roma i Manchester United igraju trenutno revanš polufinala Evropske lige.

Crveni đavoli su u prvom meču na svom terenu prije sedam dana slavili sa 6:2 i već jednom nogom su se našli u finalu. U Romi su imali nadu da večeras mogu napraviti čudo na svom terenu, ali sada je jasno da je to nemoguća misija.

Manchester United je uspio da povede sa 1:0 u finišu prvog poluvremena. Gosti su odigrali jako dobru akciju, Fred je asistirao za Cavanija koji pogađa za 1:0.

Roma je početkom drugog poluvremena poravnala rezultat protiv Manchester Uniteda.

Strijelac izjednačujućeg gola za Vučicu bio je Edin Džeko koji je glavom pospremio loptu iza leđa de Gee. Tri minute nakon gola Džeke za vodstvo Rome je pogodio Cristante, a nakon vodstva Vučica je stvorila i nekoliko odličnih prilika za povećanje vodstva.