Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Džeko odveo Romu među osam najboljih u Evropi

Sevilla i Roma su pobjedama u uzvratnim mečevima osmine finala Lige prvaka izborili plasman u naredni krug ovog takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Manchester United je, poslije prvog meča koji je završen bez golova, u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka na svom Old Traffordu neočekivano poražen od španske Seville sa 1:2, i time se već u ovoj fazi oprostio od takmičenja.

Oba gola za goste je postigao Wissam Ben Yedder, u 74. i 78. minuti, dok je pogodak za Manchester postigao Romelu Lukaku u 84. minuti.

Roma, koja je u prvom meču poražena sa 2:1, u revanšu na Olimpicu u Rimu savladala je Shakhtar Donetsk rezultatom 1:0, i tako se plasirala u naredni krug takmičenja.

Jedini pogodak na utakmici je postigao reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, i to u 52. minuti na asistenciju Kevina Strootmana.

Shakhtar je od 79. minute igrao sa igračem manje nakon što je Ivan Ordets dobio crveni karton.

U srijedu su na programu još dvije utakmice. Od 18.00 sati na programu je duel Bešiktaša i Bayern Minhena (0:5, prvi meč), dok Barcelona i Chelsea igraju od 20.45 (1:1, prvi meč).