Četvrtak, 2. Maja 2024.

Šanse za prolaz minimalne: Drugi poraz Engleske u Brazilu

Reprezentacija Engleske pretrpila je drugi poraz na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Nakon što su izgubili od Italije rezultatom 2:1 Englezi predvođeni selektorom Hodgsonom poraženi su i od selekcije Urugvaja identičnim rezultatom.

Junak utakmice bio je Suarez koji je postigao dva gola u 39 i 85 minuti. Pogodak za Englesku postigao je Rooney u 75 minuti susreta.

Engleska nakon dva poraza ima minimalne šanse za prolaz u drugi krug takmičenja. Sutra se igra susret Italija – Kostarika nakon ovog meča biće poznato pod kojim okolnostima Englezi mogu nastaviti takmičenje. Ako se dogodi remi između Italije i Kostarike, Gerrard, Rooney i ekipa mogu spakovati svoje kofere. (Tuzlanski.ba)