Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Debi iz snova: Messi golčinom iz slobodnjaka donio pobjedu Inter Miamiju u 94. minuti

Lionel Messi debitovao je za Inter Miami, klub iz Sjedinjenih Američkih Država u koji je prešao ovog ljeta.

Argentinac je ušao u 54. minuti umjesto Cremaschija u utakmici američkog Liga kupa protiv Cruz Azula.

Inter Miami pobijedio je tu utakmicu 2:1, a Messi je bio junak u dramatičnoj završnici.

Taylor je doveo Inter u vodstvo u 44. minuti, a rezultat je poravnao Antuna u 65. minuti. Messi je u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena sjajnim potezom presudio utakmicu.

Fantastično je pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 2:1. Nakon utakmice pogodak je posvetio saigraču Ianu Frayu, koji se ozlijedio na ovoj utakmici.