Subota, 27. Aprila 2024.

Čudesni Messi kvalifikacije za SP otvorio fantastičnim golom iz slobodnog udarca

Južnoameričke kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo počele su protekle noći, a aktuelni prvak Argentina je došla do pobjede nad Ekvadorom (1:0) uz majstoriju Lionela Messija iz slobodnog udarca.

Argentina je s 1:0 savladala Ekvador na otvaranju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine na kojem će Gaučosi braniti titulu najbolje selekcije svijeta.

Čovjek odluke ponovo je bio čudesni Lionel Messi. On je svojoj selekciji donio pobjedu u finišu utakmice i to na način na koji to najbolje radi – iz slobodnog udarca.

Igrala se 78. minuta kada je Messi postavio loptu na 20-ak metara od gola. Uslijedio je perfektan šut i pogodak za pobjedu i veliko slavlje na Monumentalu.

Svjetski prvaci su tako s tri boda krenuli u kvalifikacije u kojima su uz selekciju Brazila apsolutni favoriti za plasman na Mundijal.

Strijelci na otvaranju kvalifikacija nisu bili previše raspoloženi, pa je u preostala dva meča viđen samo jedan pogodak.

Paragvaj i Peru (0:0), Kolumbija je pogotkom Borrea iz 46. minute savladala Venecuelu s 1:0.