Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Čudesni Benzema postigao hat-trick na Camp Nou i odveo Real u finale Kupa Kralja

Imala je Barcelona prednost iz prvog susreta od 1:0, te se očekivalo da odbrane tu prednost i ostvare prolaz u finale ovog takmičenja.

Benzema je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena upisao asistenciju, a Real je u vodstvo doveo Vinicius Junior. Upravo tim rezultatom otišli se na odmor.

Na samom otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti utakmice Karim Benzema je prošao kroz domaću odbranu i matirao Ter Stegena za vodstvo Reala od 2:0.

Kessie je u 57. minuti skrivio penal, a naravno Karim Benzema je preuzeo odgovornost i postigao gol za vodstvo gostiju od 3:0, te je već tada bilo jasno da se Barcleoni sprema potop.

Real nije htio da stane. Benzema je u 81. minuti postigao svoj treći gol na ovoj utakmici i tako postavio konačan rezultat od 4:0.

Prelijep gol Benzeme za 4:0 možete pogledati OVDJE.

Real je tako ostvario ogromnu pobjedu na Nou Campu večeras i šokirao navijače, ali sasvim sigurno i igrače Barcelone svojom sjajnom igrom.