Četvrtak, 2. Maja 2024.

Chapecoense slavio u prvoj utakmici Superkupa Južne Amerike

Fudbaleri brazilskog Chapecoensea stigli su blizu osvajanja trofeja u Superkupu Južne Amerike. Uprkos činjenici da je klub u novembru prošle godine pretrpio veliku tragediju, nakon pada aviona, izgleda da je uspio brzo da se oporavi. U prvoj utakmici Superkupa Južne Amerike tim iz Chapeca slavio je sa 2:1 protiv kolumbijskog Atletica Nacional.

Zanimljivo upravo je Atletico Nacional, koji je u junu prošle godine osvojio Copa Libertadores, trebao biti rival Chapecoensea u finalu Copa Sudamericane.

Međutim, dogodio se kobni let za Medelin 29. novembra 2016. godine, kada je u padu aviona poginulo 19 igrača, te novinari i članovi rukovodstva brazilskog kluba. Atletico je odlučio da bez borbe preda trofej Chapecoenseu i sada ih je sudbina ponovo spojila u Superkupu Južne Amerike.

Dakle, pred igračima i ljudima iz Chapecoensea je put za Medelin, gdje će se igrati revanš 11. maja ove godine.

U prvom susretu brazilski predstavnik je slavio autogolom Reinalda da Silve u 24. i golom Luiza Otavija u 74. minuti. Jedini gol za goste iz Kolumbije postigao je Macnelly Torres u 59. minuti. (AA)