Srijeda, 1. Maja 2024.

Borac i Zrinjski remizirali u derbiju kola

Borac i Zrinjski su večeras u Banjoj Luci u derbi utakmici 11. kola Premijer lige BiH odigrali 0:0.

Gosti su u 14. minuti imali sjajnu šansu za Zrinjski, ali je golman Borca Mijatović uz pomoć stative zaustavio šut Ćužea.

Dvije minute kasnije Borac je uzdrmao stativu i to nakon udarca Herrere.

U nastavku susreta je bilo prilika na obje strane, ali rezultat je ostao 0:0.

Vrijedi spomenuti i veoma dobro suđenje najboljeg bh. arbitra Irfana Peljte. Peljto je tokom svih 90 minuta igre držao situaciju pod kontrolom i još jednom pokazao zbog čega je ubjedljivo naš najbolji sudija.

Omjer u prekršajima u večerašnjem derbiju bio je 17-17, Zrinjski je dobio dva žuta kartona, a Borac jedan.

Borac je nakon ovog remija lider sa 26 bodova, dok Zrinjski zauzima treće mjesto sa 22 boda i ima utakmicu manje.

Ekipa Borca u narednom kolu dočekuje Široki Brijeg, a Zrinjski gostuje Posušju.