Petak, 3. Maja 2024.

Bolna grimasa, problemi za Sušića: Povrijedio se Edin Džeko

Edin Džeko povrijedio se u večerašnjem susretu protiv QPR-a nakon samo četiri minute provedene u igri.

Vedad Ibišević je van stroja, svi su pribojavali da selektor Sušić pred okršaj sa Izraelcima ne ostane bez još kojeg bitnog igrača. Džeko je susret započeo na klupi ušao je u 64. minuti zamijenivši Fernandihna kod rezultata 1:1, nakon samo četiri minute provedene na terenu Džeko se povrijedio, te sa bolnom grimasom napustio teren.

Zvanične potvrde o težini povrede još uvijek nema. Ostaje pitanje da li će Džeko biti spreman za susret protiv Izraela 16. novembra u Haifi, čeka se zvanična potvda iz Manchestera. Nove glavobolje za selektora Sušića.

Utakmica je okončana rezultatom 2:2, strijec oba gola za City bio je Agüero dok je za domaće gol postigao Austin C. te autogol Demichelisa.