Subota, 27. Aprila 2024.

Blijedo i bezidejno: BiH na Bilinom polju doživjela najteži poraz ikada

Bosna i Hercegovina je večeras u Zenici u duelu četvrtog kola grupe J kvalifikacija za EURO poražena od Luksemburga sa 0:2.

Bezidejna BiH je odigrala najgoru utakmicu ikada i sasvim zasluženo doživjela treći poraz u kvalifikacijama.

Gosti su poveli već u četvrtoj minuti. Sanches Borges je iskoristio veliku grešku Barišića i matirao Šehića.

BiH je mogla poravnati u 18. minuti, ali Kodro je pogodio stativu. Zmajevi su u 56. minuti imali veliku šansu da izjednače iz penala.

• Džeko je izborio najstrožiju kaznu, ali je Hadžiahmetović šutirao preko gola.

Vezano | Sa tribina Bilinog polja poručeno: “Faruk odlazi, Vico odlazi”

Igrala se 75. minuta kada je naš tim primio novi gol. Saničanin je pogriješio, Šehić izašao sa svog gola u prazno, a Sinani rutinski poslao loptu u praznu mrežu za 0:2.

• BiH je trenutno četvrta u grupi sa samo tri boda, dok je Luksemburg treći sa sedam bodova.

Naredno kolo igra se 8. septembra, a BiH će na svom terenu ugostiti Lihtenštajn.