Četvrtak, 2. Maja 2024.

BiH od furioznog Portugala doživjela jedan od najtežih poraza ikada

BiH i Portugal večeras su u Zenici odigrali utakmicu osmog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024. Na stadionu Bilino polje susret je posmatralo sko 15.000 navijača.

Sve nade da bi se u trećem međusobnom okršaju sa Portugalcima mogli osvetiti za dosadašnje poraze pale su u vodu već na samom početku susreta. Cristiano Ronaldo je najprije u 5. minuti iz penala a potom i u 20. minuti postigao golove za vodstvo Portugala na Bilinom polju od 2:0.

Nakon golova Ronalda u listu strijelaca upisuju se i Bruno Fernandes, Joao Cancelo, Joao Felix. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 5:0.

U nastavku susreta bh. reprezentativci odlučuju se čuvati svoj gol, pa na sreću Portugal koji je već izborio direktan plasman na EURO se zaustavio na pet postignutih golova. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

• Podsjećamo, najveći poraz koji je BiH doživjela bio je poraz od Argentine rezultatom 5:0. (Tuzlanski.ba)