Subota, 11. Maja 2024.

Bez pobjednika: Zvijezda 09 i Sloboda remizirali u Ugljeviku

Posljednjeplasirana ekipa na tabeli Zvijezda 09 dočekala je Slobodu u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat susreta nakon 90 minuta glasio je 1:1.

U prvom poluvremenu gledatelji su mogli posmatrati dobar i dinamičan meč, obje ekipe su imale po nekoliko prilika ali mreže su mirovale sve do 38. minute kada je Predragović postigao eurogol iz slobodnog udarca za veliko slavlje domaćih navijača i vodstvo svog tima.

U drugom poluvremenu izabranici Milenka Bošnjakovića dočekali su razlog za slavlje skupa sa skupinom navijača koja je stigla u Ugljevik da pordži crveno-crne. Almir Bekić je ubacio loptu u kazneni prostor, a Amer Bekić pogodio za 1:1 u 58. minuti susreta.

Do kraj utakmice zabilježeno je još nekoliko prilika na obje strane ali rezultat se nije mijenjao.

U 18. kolu fudbaleri Slobode na Tušnju igraju gradski derbi sa ekipom Tuzla City-a dok će ekipa Zvijezde 09 gostovati na Pecari kod ekipe Širokog Brijega. (Tuzlanski.ba)