Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Benzema u sedam minuta zabio tri gola i ušao u historiju Reala

Real Madrid je domaćin Valladolidu u utakmici 27. kola španske La Lige, a na poluvremenu je već stigao do uvjerljive prednosti od 4:0.

Luka Modrić je prvi dio utakmice proveo na klupi za igrače, a tih 45 minuta obilježio je show Karima Benzeme koji je u razmaku od 29. do 36. minute postigao tri gola.

Real Madrid u posljednjih 14 ligaških susreta nije izgubio utakmicu protiv Valladolida, a već u prvom poluvremenu dokazao je da ima namjere produžiti taj niz u kojem su 12 pobjeda i dva remija. Ukupno je u tih 14 utakmica Real postigao 34 gola.

Karim Benzema je prvi put u karijeri stigao do hat-tricka za Real već u prvom poluvremenu. Igrao je do 65. minute. Ovo je drugi najbrži hat-trick u historiji Reala.