Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Benjamin Tahirović se sjajno snašao i pogodio za Ajax

Benjamin Tahirović (20) postigao je drugi gol u dresu nizozemskog Ajaxa.

Njegov tim je pobijedio kao gost Go Ahead sa 3:2 u meču 17. kola Eredivise, a Tahirović je pogodio u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Naš reprezentativac se sjajno snašao nakon slobodnog udarca i poslao loptu u mrežu golmana Go Aheada.

Benjamin je odigrao cijelu utakmicu protiv Go Aheada i ovo mu je bio 21. nastup u svim takmičenjima ove sezone.

Od portala Sofascore je dobio ocjenu 7.2. Imao je 91% tačnost dodavanja (41od 45), tri tačne lopte te jedan blokiran šut.

Tahirović ove sezone na svom kontu ima i tri asistencije.

Inače, preostale golove za Ajax na današnjem susretu zabili su Brobbey u 27. te Rensch u 72. minuti.

Strijelci za domaće bili su Edvardsen u 44. i Kramer u 58. minuti.

Ajax je sada peti na tabeli sa 28 bodova, dok Go Ahead zauzima sedmo mjesto sa pet bodova manje.

U narednom kolu Ajax dočekuje RKC, a Go Ahead gostuje Sparti u Rotterdamu.