Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Benjamin Tahirović sa Romom izborio polufinale Evropa Lige

Roma našeg Benjamina Tahirovića (20) plasirala se u polufinale Evropa Lige nakon što je u četvrtfinalu eliminisala Feyenoord.

Feyenoord je u prvom susretu na svom terenu slavio sa 1:0, a Roma je večeras poslije produžetaka pobijedila 4:1 i prošla dalje.

Tahirović nije igrao u večerašnjem susretu koji je u regularnih 90 minuta igre okončan rezultatom 2:1 za Romu.

Spinazzola je u 60. minuti doveo Romu u prednost, da bi Paixao u 80. minuti poravnao na 1:1.

Igrala se 89. minuta kada je Dybala postigao novi gol za Romu i odveo meč u produžetke.

U dodatnih 30 minuta igre Rimljani su zabili još dva gola i stigli do plasmana u polufinale.

El Shaarawy je u 101. minuti povisio rezultat na 3:1, a konačnih 4:1 postavlja Pellegrini u 109. minuti utakmice.

Roma će u polufinalu igrati protiv Bayera iz Leverkusena.

U drugom polufinalnom duelu sastaju se Juventus i Sevilla.