Utorak, 30. Aprila 2024.

Barcelona i Real remizirali na Nou Campu, Ramos spasio Kraljeve (VIDEO)

Real Madrid na Nou Camp stigao je sa šest bodova prednosti u odnosu na Barcelonu, ali i nizom od 32 utakmice bez poraza.

Katalonci su pod većim pritiskom, a ujedno ovo je utakmica u kojoj love 50. pobjedu nad kraljevima u Primeri na Nou Campu.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Barca se malo otvorila, a prvi su put zaprijetili u 10. minuti kada je Neymar ubacio s lijeve strane, Andre Gomes nije došao do lopte, no zato je Roberto, čiji je udarac blokirao Ramos.

Barca je povela iz prve prave prilike u nastavku. Neymar je u 53. minuti ubacio, a Suarez izbjegao pažnji obrane Reala i glavom s četiri metara zabio za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Nou Camp se još jednom digao na noge, no ovog puta zbog ulaska Andresa Inieste koji se vratio nakon pauze od mjesec i pol dana.

Ipak, u 90. minuti Real je izjednačio. Ramos je još jednom pokazao da je igrač za sudijsku nadoknadu jer je ponovo svojim golom donio izjednačenje Real Madridu.