Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Alžir postao prvak Afrike: Pobjeda iz jedinog šuta u okvir gola (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Alžira osvojila je sinoć Afrički kup nacija, nakon što je u finalu odigranom u Kairu pobijedila Senegal rezultatom 1:0.

Jedini gol na susretu postignut je u 2. minutu. Strijelac je bio Baghdad Bounedjah koji je pucao sa vrha kaznenog prostora, lopta je pogodila Salifa Sanea koji je uklizao te prevarila golmana senegalske nacionalne vrste Alfreda Gomisa.

Zanimljivo je da je taj gol zapravo bio jedini alžirski šut u okvir gola. Senegal je dominirao u nastavku susreta, stvorio je mnogo više prilika, ali nije uspio poravnati rezultat.

Za reprezentaciju Alžira ovo je bila druga titula prvaka Afrike u historiji. Prvi put su to učinili u svojoj zemlji 1990. godine kada su sa 1:0 porazili selekciju Nigerije. (Tuzlanski.ba)