Veliki povratak Nurkića i odlična partija za važnu pobjedu Portlanda

Jusuf Nurkić vratio se u velikom stilu takmičarskim utakmicama. U prvom meču Portlanda u nastavku NBA sezone nakon duge pauze, Bosanska zvijer je blistala.

Nurkićevi Trail Blazersi ostvarili su veoma važnu pobjedu nad Memphis Grizzliesima, direktnim konkurentom za osmu poziciju na Zapadu (sedmoplasirani Dallas im je nedostižan) i to u produžetku, 140:135.

Nakon neriješenog rezultata. u dodatnih pet minuta Blazersi su ipak došli do zlata vrijedne pobjede.

Za 33 minute u igri izjednačio je lični rekord u broju blokada (6) te još upisao 18 poena, 9 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte! Brojke bi sigurno bile još veće da nije zbog šest ličnih grešaka morao napustiti parket u finišu utakmice.

U njegovoj ekipi također su se istakli CJ McCollum (33 poena), Damian Lillard (29) i Carmelo Anthony (21), dok su u redovima Memphisa najbolji bili Jaren Jackson (33) i Ja Morant (22).

Grizzliesi su trenutno osmi u Zapadnoj konferenciji s omjerom 32-34, Blazersi su deveti sa 30-37.