Petak, 26. Aprila 2024.

U Mejdanu poražen Bošnjak: Košarkaši Slobode slavili novu ubjedljivu pobjedu (FOTO)

Nakon ubjedljive pobjede u drugom kolu u Vogošći, večeras je OKK Sloboda u Tuzli u velikoj dvorani Mejdana pobijedila ekipu Bošnjaka rezultatom 84:62.

Sloboda je u okviru trećeg kola ugostila ekipu Bošnjaka. Prva četvrtina okončana je rezultatom (21:12), u drugoj četvrtini izabranici Velimira Gašića zaigrali su znatno bolje i uspjeli napraviti ozbiljnu razliku pa se prvo poluvrijeme okončalo rezultatom 45:22.

U drguom poluvremenu Sloboda je održavala stečenu prednost i na kraju je zabilježila novu sigurnu pobjedu. Slobodi je ovo drugi meč u prvenstvu i druga pobjeda poslije visokog trijumfa u Vogošći, dok je Bošnjak već na tri poraza.

Siladji je ubacio 19 poena u pobjedi Slobode, dok je Čampara dodao 17, a Rikalo 10 poena. Na drugoj strani Brajković je ubacio 23 poena, Ahmetbašić 12 poena.  Sloboda – Bošnjak 84:62

Sloboda: Ahmedović 6, Rikalo 10, Muratović 1, Petrov 2, Hasandić 6, Čampara 17, Čerkezović 5, Luzaić 3, Lasetović 3, Siladji 19, Pilavdžić, Jakupović. Bošnjak: Sarajlić 10, Damjanović 3, Brajković 23, Lulić 2, Dovadžija 8, Fejzić, Petković, Ahmetbašić 12, Mujić 8, Dragolj 4, Rešidović, Tunović 2. (Tuzlanski.ba | V. Živković)