Talentovani 13-godišnji sin Mirze Teletovića oduševio navijače sjajnim potezima

Košarkaši Turbine pobijedili su u Sportskoj dvorani u Jablanici ekipu Bošnjaka rezultatom 126:77, a ovaj meč A1 lige obilježili su Mirza Teletović i njegov sin Benjamin.

Nakon ujednačene prve četvrtine, utakmica se prelomila u drugoj dionici kada je Turbina odigrala fantastično i na poluvrijeme otišla s rezultatom 67:44.

Bošnjak se potom potpuno raspao u drugom poluvremena pa je prednost konstantno rasla do konačnih 49 poena razlike.

Najbolji u redovima Turbine bio je stariji Teletović koji je postigao 38 poena, a tome je dodao i osam skokova. Pomoć je imao u Aldinu Dželmi koji je ubacio 20 poena. Kod gostiju se istakao Kenan Arslanović sa 17 poena.

Ipak, oduševljenje na tribinama nastalo je kada je u igru ušao Mirzin 13-godišnji sin Benjamin. Za samo nekoliko minuta provedenih na parketu uspio je postići tri trojke iz isto toliko šuteva. Jednu takvu zabilježila je i kamera koja potom prikazuje navijače na tribinama koje su euforično pozdravili ove poteze mladog košarkaša.

Benjamin je na parketu među nekoliko puta starijim košarkašima proveo ukupno devet minuta i za to vrijeme postigao 11 poena.