Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Sloboda u Mejdanu savladala Sparse, okončan prvi dio prvenstva

U derbi utakmici 21. kola Lige Bosne i Hercegovine Soboda je u Mejdanu savladala Sparse rezultatom 81:67.

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu, pa su prvu četvrtinu okončali sa vodstvom 18:21.

U drugom periodu publika u Mejdanu je mogla gledati odlučnije izdanje košarkaša Slobode pa crveno – crni odlaze na odmor s prednošću 40:33.

Spars je ponovo ušao bolje u treći period, ali su domaći košarkaši brzo preuzeli inicijativu i prednost je iz minuta u minut rasla do rezultata 65:45, kojim je i okončana treća četvrtina.

U četvrtom perodu bilo je jasno da će bodovi ostati u Mejdanu, pa je kraj susreta okončan pobjedom Slobode rezultatom 81:67.

U redovima Slobode Sejfić je bio najefikasniji sa 19 poena, Krajinić i Brewton su dodali po 10 poena.

Kod Sparsa Moore je postigao 21 poen i dodao 11 skokova, Talley 14, Simanić i Wallace po 10 poena. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)