Razigrani košarkaši Slobode slavili sigurnu pobjedu protiv Sparsa (FOTO)

U okviru 16. kola Prvenstva BiH za košarkaše OKK Sloboda večeras je u Mejdanu savladala ekipu Sparsa Realway rezultatom 87:75.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri oba tima, minimalnu prednost na kraju prve dionice imli su gosti (15:16). Drugu četvrtinu bolje igraju Tuzlaci u 18. minuti vode 30:24, na odmor odlaze sa vodstvom 37:31.

U 24 minuti utakmice izabranici Damira Mulaomerovića dolaze po prvi put do dvocifrene prednosti 48:38.

Sloboda u posljednjoj dionici povećava prednost te uspijevaju utakmicu mirno priveesti kraju i zabilježiti sigurnu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Manjgafić 16, McKnight i Grubor po 12 i Čampara 10 poena.

U redovima Sparsa bolji od ostalih bili su Strong 17, Vrabac 13, Klažvar 11 poena. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)