Okrunjeni kraljevi: Real prvak Evrope nakon 20 godina

Kraljevski klub je nakon dugih 20 godina suše osvojio naslov prvaka Evrope. Pred svojim navijačima u Madridu svladali su grčki Olympiakos 78:59 te prekinuli niz od dva uzastopna poraza u finalnim utakmicama Eurolige.

Real su predvodili sjajni Jayce Carroll (16 koševa, 3 skoka) te Andres Nocioni (12 koševa, 7 skokova). Los Blancosi su prekinuli post koji je trajao od 1995. godine, kada ih je do naslova vodio veliki Arvydas Sabonis.

• real-madrid-euroliga-prvak
  • Olympiakos je držao prednost u prvoj četvrtini zahvaljujući sjajnom ulasku u utakmicu Matta Lojeskog koji je postigao 10 poena uz 100-postotni šut od 4:4 (po 2-2 za dva i za tri). No, u drugoj četvrtini grčki sastav je pogodio samo tri šuta iz igre, a njihove brojne izgubljene lopte igrači Reala su znalački kažnjavali. Olympiakos je promašio čak osam od 14 slobodnih bacanja, pa je Real na poluvrijeme otišao s vodstvom 35:28.

U trećoj četvrtini Olympiakos je serijom 12:0 uspio nakratko povesti 41:40, ali uslijedila je kanonada Jayceea Carrolla. Olympiakos se držao u igri do četiri minute prije kraja, a tada je tricu za 65-55 pogodio iskusni Andres Nocioni i tada je postalo jasno kako će Real nakon 20 godina čekanja osvojiti novi naslov prvaka Starog kontinenta.

Real je tako uzvratio Olympiakosu za poraz u finalu prije dvije godine, kada je grčki sastav bio bolji sa 100:88.

Treće mjesto osvojio je CSKA iz Moskve koji je svladao Fenerbahce Ulker sa 86:80 (27-13, 21-11, 18-31, 20-25).(Index.hr)