Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Nurkić srušio Chicago Bullse nakon drame u produžetku

Košarkaši Phoenix Sunsa savladali su Chicago Bullse sa 116:115, a sjajan meč odigrao je bh. košarkaš, Jusuf Nurkić.

Inače, Sunsi su bolje ušli u meč te su imali vodstvo nakon prve četvrtine, ali su Bullsi do poluvremena uspjeli izjednačiti rezultat (57:57).

Slično je bilo i u nastavku meča, ponovo su Sunsi bolje otvorili, ali su se Bullsi nakon drame u završnici uspjeli vratiti i izboriti produžetak. Ništa manje drame nije bilo ni u produžecima, a na kraju su Sunsi na krilima Nurkića došli do trijumfa.

Jusuf Nurkić je na parketu proveo 38 minuta i ostvario double-double učinak.

Ubacio je 20 poena, dodao 17 skokova i osam asistencija.

Osim Nurkića, kod Sunsa su se istakli Allen s 26 i Durant s 25 poena. Kod Bullsa je najbolji bio Vučević s 26 poena, dok su DeRozan i LaVine postigli po 22 poena.

Sunsi se trenutno nalaze na sedmom mjestu Zapadne konferencije NBA lige sa po četiri pobjede i poraza, dok su Bullsi tek 12. na Istoku s omjerom 3-6.