Na krilima Hasandića Sparsi u derbiju porazili OKK Slobodu

Derbi 3. kola Lige BiH za muškarce odigrao se u Sarajevu Spars Realwaya i Slobode. Pobjeda na kraju susreta zasluženo pripala je Sarajlijama rezultatom 94:78.

Prvu četvrtinu bolje otvara domaća ekipa, pred kraj četvrtine Sparsi zahvaljujući izuzetno raspolođenom Hasandiću dolaze do dvocifrene prednosti a prva dionica okončana je rezutatom 25:18.

U drugom periodu konce igre drži Spars Realway. Predvođen raspoloženim Hasandićem, Sloboda bez uspjeha pokušava zaustaviti bivšeg igrača koji tricama pogađa koš Slobode. Prvo poluvrijeme Hasandić je ubacio 20 poena. Na odmor se otišlo rezultatom 51:31 za Spars.

• Sloboda treći period otvara serijom 8:0. Nakon toga slijedi potpuna kontrola igre domaćina koji ponovo dolazi do +20, u 24. minuti 61:41. Prednost raste do kraja trećeg perioda. U posljednjih 10 minuta ulazi se 77:51 za Spars Realway.

U četvroj dionici košarkaši Slobode uspjevaju smanjiti prednost domaćih ali opet nisu usjpjeli izbjeću ubjedljiv poraz.

Najefikasniji kod domaćina bio je Hasandić sa 25, Ilić 17, Gegić 11 i Zagirahić 10 poena. U redovima OKK Slobobode bolji od ostalih bili su Mustapić 20, Alikadić i Durmo po 14 poena.