Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Liga 6: Igokea nanijela prvi poraz Slobodi

Košarkaši Igokee pobijedili su tim Slobode sa 87:76 u trećem kolu Lige 6 Bosne i Hercegovine.

Ekipa Slobode je poenima Jasmina Jakupovića povela sa 8:2, pa onda i sa 13:8. Marko Jošilo i Sava Lešić su preokrenuli na 22:20, da bi na kraju prve četvrtine bilo 28:25.

Vodili su Tuzlaci sa 42:39, no Mario Nakić je poentirao na kraju prvog poluvremena za 44:42.

Nakon dvocifrene prednosti domaćin na otvaranju drugog poluvremena, Sloboda je ponovo prišla na 58:53 i u posljednji period se ušlo s rezultatom 67:61.

Ponovo se Igokea odvojila na +10 (73:63) i nakon toga nije dopuštala protivniku da se primakne, te je slavila sa 87:76.

U narednom kolu Sloboda dočekuje Mladost, a Igokea gostuje Bosni Meridianbet.

Igokea: Kondić, Bošković 5, Lešić 13, Filipović 20, Stanković 2, Jošilo 4, Nakić 19p, 10sk, Karmajkl 21, Jeremić 3, Milovanović

Sloboda: Jakupović 6, Eke 10, Peltier 5, Brevton 2, Gutić 2, Čerkezović 8, Lelić 3, Sejfić 17p, 12sk, Bojić 23