Ponedjeljak, 6. Maja 2024.

Košarkaši Slobode uvjerljivo poraženi u Mejdanu od Širokog

Košarkaši Slobode dočekali su ekipu Širokog u 8. kolu Lige 6. Pobjedu je slavila ekipa Širokog rezultatom 91:67.

Gosti iz Širokog Brijega bolje su otvarili utakmicu. Tokom prvog poluvremena gosti su u jednom trenutku imali i +10 ali je ipak poluvrijeme okončano rezultatom 37:35 za Široki.

Gostujuća ekipa bolje otvara i drugo poluvrijeme. Uz seriju 10:2 ide na 47:37. Raspoloženi i razigrani gosti kažnjavaju svaku grešku domaćih pa u 25. minuti utakmice vode rezultatom 57:41 .

U posljednji period gosti ulaze s visokim vodstvom 74:48. Sloboda je bila nemoćna za preokret pa su gosti rutinski utakmicu priveli kraju i došli do visokog trijumfa za sedmu pobjedu u Ligi 6.