Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Košarkaši Slobode u direktnom duelu za play-off poraženi od Slavije

KošarkašiSlobode su 21. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine poraženi od Slavije rezultatom 81:69 u direktnom duelu za play-off.

Ostala je Sloboda uoči ove utakmice bez starijih igrača sa kojima je prekinuta saradnja, Hasandića, Jevtića i Alikadića, nije bilo ni Lelića, pa je Adnan Žunić imao jednu mlađu ekipu, sa Scottom i Talleyom kao nosećim igračima. Znalo se da bi to moglo biti problem domaćima, koji su igrali dobro prvo poluvrijeme i dosta bolje od +6 koliko semafor pokazuje na kraju prvih 20 minuta igre.

Sloboda je čuvala priključak do druge četvrtine kada Slavija polako odmiče i dolazi do maksimalnih +15 (41:26).

Ipak, košarkaši Slobode uspjevaju iskoristiti nekoliko napada i smanjiti zaostatak na 43:37, s ovim rezultatom se odlazi na odmor.

Slavija održava prednost do kraja susreta i penje se na dvocifrenu razliku te privodi meč kraju sa +12, 81:69 te odlazi u play off.

Najefikasniji u ekipi Slavije bio je Makale Foreman sa 17 poena, 15 je ubacio Henry Tanksley, a na 13 je stao na kraju Aleksandar Ilić. Kod gostiju, Joshua Scott i Zoran Talley su ubacili po 20 poena.