Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Košarkaši Njemačke osvojili titulu prvaka svijeta, u finalu zasluženo savladali Srbiju

Košarkaška reprezentacija Njemačke zvanično je postala svjetski prvak.

Košarkaši Njemačke savladali su ekipu Srbije u finalnoj utakmici Mundobasketa u Manili rezultatom 83:77.

Ljubitelji košarke imali su priliku gledati izuzetno uzbudljivo i kvalitetno finale Svjetskog prvenstva.

Košarkaši Srbije su bili bolji od Nijemaca u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini Nijemci uspijevaju doći do poravnanja te je poluvrijeme završeno rezultatom 47:47.

Na kraju treće četvrtine Njemačka je bila u velikoj prednosti. Vodili su 12 koševa razlike (69:57) i već tada je izgledalo kao da im se smiješi zlatna medalja. U zadnjoj četvrtini košarkaši Srbije uspjeli su smanjiti razliku i približiti se Nijemcima na tri koša razlike u jednom trenutku. Međutim, Nijemci ipak odmiču na šest koševa razlike i postaju novi prvaci svijeta.

Kod Nijemaca je briljirao Denis Schroder sa 28 poena, 19 je ubacio Franz Wagner, a 12 je dodao Johannes Feutman.

S druge strane, najefikasniji u ekipi Srbije je bio Aleksa Avramović sa 21 ubačajem, četiri manje je dodao Bogdan Bogdanović, dvocifren je bio i Filip Petrušev (10).

Podsjećamo, Orlovi su osigurali mjesto u finalu savladavši Kanadu u polufinalu, dok su Nijemci napravili senzaciju i izbacili Sjedinjene Američke Države.

Treće mjesto na Svjetskom prvenstvu osvojila je Kanada pobjedom nad ekipom Sjedinjenih Američkih Država.