Kakanj slavio pobjedu: Prvi ovosezonski poraz košarkaša Slobode (FOTO)

Košarkaši Slobode nakon sjajnog starta i tri ubjedljive pobjede doživjeli su i prvi poraz u novoj sezoni prvenstva BiH, od izabranika Velimira Gašića bila je bolja ekipa Kaknja koja je slavila pobjedu rezultatom 90:78.

Kakanjcu su zasluženo došli do pobjede. Domaći košarkaši su kontrolisali igru i rezultat tokom većeg dijela susreta, a na poluvrijeme odlaze sa plus tri, 41:38.

Ekipa Velimira Gašića na ulasku u posljednju četvrtinu uspjela je smanjiti rezultatsku prednost na samo četiri poena 65:61. Međutim, Kakanj nije dozvolio preokret. Sigurnom igrom u posljednjih deset minuta Pandžini izabranici prednost su podigli, te stigli do druge pobjede u ovoj sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Željo Plavra sa 23 poena, Darko Talić je dodao 18, dok je kod Slobode Almir Hasandić ubacio 25 poena. (Tuzlanski.ba)