Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Džanan Musa sa 23 poena briljirao u pobjedi Reala protiv Partizana

Košarkaši madridskog Reala savladali su na domaćem terenu Partizan u 16. kolu Eurolige rezultatom 91:75.

Rezultat na poluvremenu glasio je 48:36, a posebno se istakao bh. reprezentativac Džanan Musa.

Nakon dobrog početka “crno-bijelih”, domaća ekipa je u potpunosti preuzela kontrolu ovog susreta, a konstantno se nalazila na dvocifrenoj prednosti.

Musa je odigrao sjajno prvo poluvrijeme, možda i najbolje u dosadašnjem dijelu sezone, gdje je za 11 minuta igre upisao 16 poena, uz perfektan šut iz igre (6/6 za dva i 1/1 za tri poena), a uhvatio je i tri skoka.

U drugom poluvremenu bh. reprezentativac nastavio je sa odličnom igrom te sa 23 poena, četiri skoka i tri asistencije predvodio Real Madrid do nove, ukupno 16 pobjede u ovogodišnjem izdanju eurolige.

Musa je imao perfektan procenat šuta iz igre, za dva poena 8 ubačaja od 9 pokušaja i za tri poena 2 od 2

• Musa je očekivano proglašen za igrača susreta. (Tuzlanski.ba)