ABA 2 liga: Razigrana OKK Sloboda u Mejdanu savladala beogradski Dynamic

Dolaskom Damira Mulaomerovića košarkaši OKK Sloboda počeli su tražiti dobitnu kombinaciju za opstanak u ABA 2 ligi, u jednoj od bitnijih utakmica požrtvovani tim Slobode večeras je u Mejdanu u okviru 17. kola ABA 2 lige savladao beogradski Dynamic rezultatom 83:67.

Košarkaši Slobode odlično su otvorili susret. Efikasni napadi i sigurna igra u odbrani već nakon prvog poluvremena donijela je visoku prednost domaćim košarkašima 48:25.

U drugom poluvremenu ozbiljan pristup i žestok tempo se nastavljaju, pa se u posljednju dionicu ulazi kod rezultata 77:44 za košarkaše Slobode.

U posljednjoj dionici gosti serijom 17:0, uspijevaju smanjiti prednost Slobode na 77:61, ali sigurna pobjeda nije dolazila u pitanje niti jednog trenutka, pa je Sloboda na kraju slavila novu izuzetno bitnu pobjedu u ABA 2 prvenstvu.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Rikić sa 16, McKnight sa 14, te Grubor i Gregg sa 11 postignutih poena.

U redovima Dynamica bolji od ostalih bili su Beslać sa 16, Pašajlić sa 14 i Ostojić sa 11 postignutih poena. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)