Utorak, 21. Maja 2024.

Juniorska reprezentacija BiH pobjedom nad Turskom otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Juniorska reprezentacija BiH pobjedom nad Turskom od 2:1 u glavnom gradu Azerbejdžana Bakuu otvorila je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

• junionri-bih
  • Prvo poluvrijeme završeno je sa prednošću Turske a strijelac je bio Berkay Ozcan u 13’. U drugom periodu igre naši juniori su uspjeli su da preokrenu rezultat preko Zinedina Mustedanagića u 50’ i kapitena Amera Gojaka u 79’.

Raspoložen nakon susreta bio je selektor Toni Karačić:

Utakmica je bila kvalitetna. Rezultat 2:1 u našu korist je zaslužen. Otvaranje utakmice nije bilo dobro jer je Turska imala inicijativu, stvarala pritisak i postigla pogodak. Nakon gola smo mi bili bolja ekipa i stvorili smo nekoliko dobrih prilika koje u prvom poluvremenu nismo iskoristili. Momci su ipak uspjeli da se vrate u drugom dijelu igre gdje smo nakon isključenja protivničkog igrača izjednačili rezultat. Uz dobru kontrolu i posjed lopte na kraju smo postigli još jedan gol za pobjedu. Čestitam igračima na odličnoj utakmici. Pobijedili smo veoma kvalitetnu Tursku i predstavili i našu državu na najbolji način.

Izabranici Tonija Karačića će se u drugom kolu sastati sa Ukrajinom 12. novembra u 11 sati.