Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Gradski derbi bez golova: Barcelona remijem otvorila 2016. godinu

Barcelona remijem 0-0 na gostovanju u gradskom derbiju protiv Espanyola krenula je u 2016. godinu. Bila je to treća neriješena utakmica Luisa Enriquea u posljednje četiri utakmice u Primeri.

Na početku je očekivano Barcelona dominirala, ali bez izglednih prilika. Opasno je bilo pred golom Espanyola u 18. minuti kada je Neymar tražio Suareza u šesnaestercu, ali neprecizan pas nije donio promjenu rezultata.

Messi iz slobodnog udarca u 22. minutu pokušava, Suarez se našao sam pred golmanom nakon odbijene lopte, ali katastrofalno šutira i  dobra prilika za Barcu odlazi u nepovrat.

Messi u 36. minutu ponovo sjajno šutira iz slobodnjaka sa nekih 25 metara, ali lopta pogađa okvir gola. Na odmor se otišlo bez golova.

Neymar se našao u dobroj prilici na samom početku drugog dijela. Ali njegov pokušaj blokira požrtvovana odbrana domaćih.

Suarez se nalaziu 55. minuti u mat poziciji, Pau je bio matiran, ali stativa spašava Espanyol.

U 90. minuti Messi je dobio još jednu priliku iz slobodnog udarca, ali i to je otišlo pokraj gola. (Tuzlanski.ba)